CITES aktuality

Informace Ministerstva životního prostředí k registraci, vydávání výjimek ze zákazu obchodních činností a vývozu do třetích zemí pro druh papoušek šedý – žako (Psittacus erithacus).

celý text ke stažení

Spolehlivá ochrana proti vnějším a vnitřním parazitům psů a koček je velmi důležité chovatelské opatření, neboť nejrůznější parazité se nacházejí všude kolem nás. Pes nebo kočka se může rovněž nakazit při kontaktu s ostatními zvířaty a mnozí parazité jsou i přenosní na člověka.

Číst dál...

kit4cat box kitNěkdy je nutné vyšetřit moč u kočky. Což pro majitele znamená zpravidle neskutečnou obtíž. A nejenom pro majitele, stresující situaci nemají v oblibě ani kočky. Naštěstí máme pomocníka, díky kterému je získání vzorku moče snadnější.

Číst dál...

Tato nahrávka vám pomůže připravit svoje chlupáče na Silvestrovské nadělení.

Číst dál...

Příprava feny ke krytí začíná kompletním vyšetřením feny, provedeným nejpozději do 7. dne začátku hárání(při předpokládané normální délce říje asi 21 dní), v ostatních případech první den říje.

Číst dál...

Blahopřejeme k Vašemu novému štěňátku!

Číst dál...

Původcem tetanu je pohyblivá tyčinka Clostridium tetani, jejíž spory přežívají v prostředí stovky let.

Vyhovuje jí vlhké a teplé prostředí, nejčetnější jsou v půdě dlouhodobě hnojené. Bakterie je běžně izolována z trávicího traktu savců. Hovoří se až o 25 % lidské populace, u nichž byla přítomnost bakterií ve stolici prokázána. Až na výjimky jde o jedince žijící v kontaktu s hospodářskými zvířaty.

Číst dál...

Lymská borelióza je závažné a u psů navíc velmi špatně diagnostikovatelné a léčitelné onemocnění

Číst dál...

Hlučné oslavy končícího roku jsou stresující zejména pro naše domácí mazlíčky. Na psychice zvířete mohou zanechat trvalé následky, kdy kvůli jedné nezvládnuté negativní zkušenosti zvíře v budoucnu reaguje nevyzpytatelně na jakýkoliv silnější zvuk. Snažme se jej proto od tohoto stresu ochránit.

Číst dál...