Využití v domácnosti:

Koloidní stříbro můžeme účinně využívat nejen jako dezinfekci vody ve studnách nebo jako antibiotikum, ale dá se prakticky a účinně využít i v domácnosti.

 • přidávání do aviváže na přímou dezinfekci prádla, prádla během praní (do 60°C)
 • pomocí rozprašovače aplikovat přímo na ložní prádlo nebo matraci (účinná proti roztočům, plísním a různým bakteriím vyskytujícím se běžně v našich postelích)
 • přidáním do vody na zalévání květin (cca 1dcl Koloidní stříbro na litr vody), případně aplikovat pomocí rozprašovače na květiny. Účinek se projeví na prodloužení životnosti a čerstvosti řezaných květin, u hrnkových zničí různé plísně, mšice i některé nemoci květin.
 • koloidní stříbro můžeme použít k dezinfekci zubní protézy (náhrady), rovnátek a podobně. (do sklenice s 1,5 dcl vodou kam si na noc ukládáme protézu, strojek atd. nalejeme 0,5 dcl koloidního stříbra a necháme přes noc působit). Stejnou lázeň můžeme použít i na zubní kartáčky.
 • pro domácí mazlíčky (psy, kočky, křečci, ptáčky, papoušci a jiné) koloidní stříbro použijeme pro jejich lepší vitalitu, na případně záněty, střevní potíže a pod. Přidáváme do vody nebo krmiva (podle druhu potravy jakou jim podáváme) 1 ml na 1 kg živé váhy.
 • na dezinfekci pelíšků (psích bud), klecí, akvárií (křečci, mořské prasátka a pod.) dáme do rozprašovače a aplikujeme na daný povrch.
 • na dezinfekci srsti, peří také použijeme rozprašovač a naneseme na srst / peří. Takovou aplikaci používáme iv případě ekzémů, kožních vyrážek a podobně.

Použití a dávkování koloidního stříbra:

Koloidní stříbro lze užívat vnitřně, zevně na kůži, na výplach hrdla, ústní dutiny a ostatních dutin, k výplachům pochvy a jako složku klystýru.

Zvenku

Koloidní stříbro se nanáší přímo na kůži pomocí obkladů (gáza nasáklá koloidním stříbrem), rozprašovače (spreje) nebo prostě politím daného místa na kůži, a to několikrát denně. Pozor! Místa omývané koloidním stříbrem nevystavujte přímým slunečním paprskům.

Vnitřně:

Vnitřní použití koloidního stříbra je pouze na vlastní odpovědnost! Podle nových směrnic EU je zakázán prodej k perorálnímu podání.

 • Preventivní: max. 1 lžička denně (asi 5 ml);
 • Podpůrně při nachlazení, infekcích, chřipce: 4 x denně 1 lžička (4 x 5 ml);
 • Podpůrně při chronických onemocněních: 2 x denně 1 lžička (2 x 5 ml);
 • pro zvýšení vitality: max. 6 lžiček denně (do 30 ml);

Nepoužívat kovovou lžičku!

Před použitím promíchat v láhvi

Koloidní stříbro je vhodné užívat vnitřně během dvou měsíců a po uplynutí tohoto období se doporučuje udělat několikatýdenní pauzu. Je třeba sledovat individuální reakce organismu na tento přípravek av případě potřeby se obrátit na lékaře.

Maximální bezpečná denní dávka:

Agentura ochrany životního prostředí USA (EPA) zjistila, že dávka 325 mikrogramů koloidního stříbra denně je pro lidské tělo s hmotností 72 kg netoxická. V jedné lžičce (5 ml) koloidního stříbra o koncentraci 10 ppm je obsaženo 50 mikrogramů čistého stříbra, dá se tedy snadno vypočítat, že při hmotnosti 72 kg je bezpečné užívat 6 lžiček denně. U dětí poloviční dávka než u dospělých! U zvířat 1 ml při koncentraci 10ppm na 2,5 kg.

Koloidní stříbro je třeba uchovávat v temnu při pokojové teplotě mimo dosah slunečních paprsků av dostatečné vzdálenosti od působení magnetického pole (televizor, mikrovlnná trouba, PC, mobilní telefon, atd.)

POZOR: Nepoužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro! Nepoužívat s nitrožilním chelačním činidlem EDTA.

Produkt testován RÚVZ, a dalších dvou akreditovaných laboratořích.