Tak, jak blahodárně aloe vera působí na zdraví člověka, působí na všechny živé tvory. Domácí mazlíčky a hospodářská zvířata nevyjímaje.

Listy této kaktusu podobné rostliny obsahují výživné látky a jedinečné složky, které, jak se ukázalo, působí blahodárně na stav kůže a imunitního systému. Aloe vera není léčba sama o sobě, ale pomáhá přirozené samoléčící schopnosti živého organizmu – přirozeně a bez vedlejších účinků. Při výběru účinných přípravků je nutno dbát, aby byly vyrobeny z čistého gelu obsaženého v listech Aloe Vera a neobsahovaly aloin.

Kožní onemocnění

Aloe vera je vynikající prostředek k použití při kožních onemocněních, jakými jsou alergie, ekzémy, abscesy, plísňové infekce, hnisavé kožní infekce a mnohé typy dermatitid. Gel se přidává do pokrmů a preparáty na vnější použití se nanášejí přímo na kůži. Aloe vera pomáhá eliminovat zápal plic a dráždivé vyrážky a napomáhá k eliminaci odumřelých buněk a tekutin. Pomáhá též vytvořit vhodné prostředí pro rozmnožování buněk a k rychlému hojení ran.

Popáleniny

Velmi dobře se léčí pomocí aloe vera popáleniny. Pokud chceme dosáhnout účinné léčby popálenin, je třeba dodržet hygienu a zabezpečit dostatečnou vlhkost poraněných míst pomocí výživných látek. Rány musejí dýchat a je třeba je překrýt. Při převazech nesmíme poškodit nové povrchové buňky. Aloe vera svými vlastnostmi odpovídá všem potřebným popisovaným úkonům. Při drobných popáleninách použijte nejprve studenou tekoucí vodu a ochlazujte postiženou oblast. Potom je třeba použít sprej s roztokem aloe vera a později je nutné často nanášet gel s aloe vera. Při závažných popáleninách je nutné okamžitě navštívit lékaře, který určí hlavní léčebný postup, při kterém se mohou používat aloe vera přípravky. Většina zranění se léčí podobným způsobem jako při kožních nemocech, někdy je nezbytné navštívit odborného lékaře.

Trávicí potíže

Aloe vera může velmi výrazně pomoci při problémech trávicího ústrojí, zejména pokud jsou zánětlivého původu. Při nemocech jako záněty dutiny ústní či výskytu vředu v ústní dutině je aloe vera vynikající léčebný prostředek. Nejužitečnější složky pro použití v ústní dutině jsou sprejové roztoky a gel. Pokud dojde k závažnějším potížím jako zvracení a průjem, je velmi účinné použít přípravek aloe vera s následným dietním režimem. Pokud nějaké příznaky přetrvávají, je nutné ihned vyhledat odborného lékaře.

Imunitní systém

Mnohé nemoci zvířat mají svůj původ v imunitním systému. Nejčastějšími nemocemi tohoto typu jsou astma, alergie na pyl, chronický únavový syndrom, který se objevuje po virových onemocněních, alergie, jež může zasáhnout dýchací i trávicí systém. V případě výskytu chronických problémů může orální aplikace aloe vera velmi výrazně pomoci.

Onemocnění uší a očí

Nejčastější ušní onemocnění ve veterinární praxi je vnější ušní zánět, při kterém dochází k infekci a zánětu ve svislém a vodorovném ušním kanále. Často se jedná o smíšené infekce plísní a bakterií s podílem cizích předmětů, jako jsou např. semena trávy. Při léčbě těchto potíží jsou velmi účinné roztoky aloe vera gelu a včelí propolis. Vždy nejdříve zajistěte vyšetření ucha lékařem, aby nedošlo k přehlédnutí nádorů či cizích předmětů. Oční onemocnění je vždy nebezpečnější a před podáním speciálních přípravků je třeba vyšetření zvěrolékařem. Při zánětu spojivek a rohovky je velmi účinný zředěný roztok aloe vera, který účinně pomáhá ke zmírnění zánětu a infekce.

GEL

 

SPREJ